Térbeton és járdák készítése
Az építések alapját a beton képezi, amelynek legfontosabb összetevője a cement. A választásának fontossága abban rejlik, hogy milyen betonkeveréket lehet vele könnyen és gyorsan elkészíteni. A családi házak kültéri járófelületének betonozásánál olyan cementet kell választani, amely biztosítja a beton magas korai és végszilárdságát, valamint alacsony zsugorodásával segíti a járófelület repedésmentességét és időjárásállóságát.
A betonozás megkezdése előtt ellenőrizni kell, hogy rendelkezésre állnak a szükséges alapanyagok, munkaerő és eszközök. Az alapozó felületnek előzetesen tömörnek és stabilnak kell lennie. A járdák fagyállósága érdekében kiemelten fontos a csapadékvíz ideális elvezetése, amelyhez 1,5-2% keresztlejtést kell biztosítani a járdán. A beépített betonvasakat elmozdulás-mentesen kell elhelyezni a megfelelő pozícióban. A betonozás során fontos a beton megfelelő tömörítése. A betonozás után a lehető leggyorsabban, de legkésőbb 6-8 órán belül el kell kezdeni a beton utókezelését, amit legalább 7 napig fenn kell tartani.
A beton szilárdulásához vízre és időre van szükség. Amennyiben a betonban lévő víz túl hamar kipárolog, akkor a cement nem tud megfelelően megkötni, így az elkészült beton veszít a szilárdságából és a tartósságából. A nagymértékű és gyors vízveszteség következménye a beton repedezettsége. Ha tartós és repedésmentes homogén felületet szeretne készíteni, akkor különösen fontos a betont megvédeni a gyors kiszáradástól. Ezt megteheti fóliatakarással, folyamatos locsolással vagy teljes elárasztással, esetlegesen speciális párazáró adalékszerek használatával. A beton utókezelését célszerű minél tovább, de legalább 7 napig fenntartani. Minél hosszabb a beton utókezelése, annál tartósabb, erősebb, jobb szerkezetet fog kapni.